Podział geograficzno-administracyjny gminy:
Gmina Radłów leży w północno-wschodniej części województwa opolskiego. Graniczy z gminą Krzepice w województwie śląskim i gminami Rudniki, Gorzów Śl. oraz Olesno w województwie opolskim. Administracyjnie należy do powiatu Oleskiego. W skład gminy wchodzi 9 sołectw i 12 miejscowości.
Wykaz sołectw:
Radłów, Sternalice, Wichrów, Kościeliska, Ligota Oleska, Wolęcin, Kolonia Biskupska, Nowe Karmonki, Biskupice. Pozostałe miejscowości: Stare Karmonki i Biskupskie Drogi, Psurów
Atrakcje turystyczne, przyrodnicze i krajobrazowe: Główną atrakcją turystyczną gminy Radłów są walory środowiska naturalnego. Około 38% jej powierzchni zajmują lasy, których największe kompleksy rozciągają się w obrębie miejscowości Kolonia Biskupska, Radłów, Nowe i Stare Karmonki. Na tym terenie znajdują się pomniki przyrody jak choćby dąb szypułkowy o wysokości 30 m, którego wiek oceniany jest na 250 lat. Do cennych okazów należy także klon jawor rosnący w parku przypałacowym w Biskupicach oraz jodła pospolita rosnąca na terenie Leśnictwa Sternalice. Za pomniki przyrody uznane są także bagna: Babrzysko i Krzyżówka znajdujące się również na terenie Leśnictwa Sternalice. W lasach stale bytują: jelenie, sarny, dziki, lisy, zające i kuny.
Warto zaznaczyć że na terenie gminy Radłów znajdują się źródła rzeki Prosny. W miejscowości Wolęcin zaczyna się rzeka o długości 229 km, przepływająca przez Kalisz i kończąca się w Wielkopolsce jako lewy dopływ Warty. Dolina Prosny usiana jest stopniami wodnymi i stawami. Największym jest zbiornik retencyjny w Psurowie o powierzchni 4 ha. Charakterystyczne dla gminy są przydrożne założenia alejowe wzdłuż ciągów Radłów - Karmonki Stare, Radłów - Kolonia Biskupska i Biskupice - Kościeliska. Tędy mogą prowadzić rowerowe wycieczki.
Baza gastronomiczna:
- Restauracja „u Seweryna” w Radłowie ul. Lipowa 3
- Restauracja „Gościniec” w Sternalicach