Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Sołectwa
Baza powiatów i gmin ›› Sołectwa 
Lubicz
LUBICZ
1. Podział geograficzno-administracyjny sołectwa
Miejscowość położona w centrum gminy, przy jednej z najciekawszych leśnych dróg asfaltowych między Śmiechowicami, a Lubszą. Lubicz jest najmniejszym sołectwem na Ziemi Brzeskiej pod względem ilości mieszkańców. Miejscowość założona została w XVIIIw. i działa obecnie zgodnie z postanowieniami Statutu, zatwierdzonego Uchwałą Rady Gminy Lubsza Nr XIV/94/2004 z dnia 27.01.2004r.
2. Ludność
99
3. Powierzchnia
188 ha
4. Atrakcje turystyczne
We wsi działa gospodarstwo agroturystyczne.Państwo Danuta i Edward Majewscy są gospodarzami w Lubiczu. Posiłki można zamówić, ale można też samemu przygotowywać. Istnieje możliwość nauczenia się wypieku chleba. Gospodarze są pasjonatami zdrowego odżywiania się. Można zapoznać się u gospodyni z zaletami Thermomixu, którego jest przedstawicielem. Gospodarze oferują 4 pokoje oraz dwie łazienki przeznaczone wyłącznie dla gości - łącznie 10 miejsc noclegowych. Obok domu jest pole namiotowe. Malownicza jest szosa przez las do Lubszy. Na jednym z zakrętów parking z ławeczkami. Stamtąd niedaleko do ukrytej w lesie strzelnicy. W okolicach Lubicza znajdują się stawy rybne.
5. Atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe
Wieś Lubicz otoczona jest lasem stanowiącym Stobrawski Park Krajobrazowy, a brak przemysłu wyklucza możliwość zanieczyszczenia środowiska. Te naturalne walory, jak i spokój spowodowany usytuowaniem wsi z dala od główniejszych ciągów komunikacyjnych powoduje, że mieszkańcy miast wykupują stare budynki mieszkalne i remontują je pod kątem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tu spędzają wolne dni od pracy.
6. Zrealizowane projekty i przedsięwzięcia
Organizacja imprez okazjonalnych-„Dzień kobiet, „Dzień Seniora”
7. Imprezy
Organizacja imprez okazjonalnych-„Dzień Dziecka”, „Dzień Seniora”.
Informacje:
Województwo:
opolskie
Powiat:
Powiat brzeski
Gmina:
Lubsza
Udział w programach:
Liczba mieszkańców:
99
Pliki do pobrania:
Sołectwa w Programie odnowy wsi(PDF, 127.89 kB)
Migawki z Opolszczyzny
Gmina Zawadzkie
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Prandzunki - prażonki
Liczba odwiedzin: 9424205
Data aktualizacji: 2020-07-03
Wykonanie: P®ESTO