Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Sołectwa
Baza powiatów i gmin ›› Sołectwa 
Łąka Prudnicka
Łąka Prudnicka
1. Podział geograficzno-administracyjny sołectwa
Wieś położona na wysokości 265 - 290 m. n.p.m., na terenie otuliny Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, wzdłuż Złotego Potoku, w południowej części gminy Prudnik.
2. Ludność
Ok. 1200 mieszkańców
3. Powierzchnia
1276 ha
4. Atrakcje turystyczne
Gospodarstwo Agroturystyczne „Złoty Potok”. „Złoty Potok” to obiekt o wysokim standardzie położony w malowniczej miejscowości o nazwie Łąka Prudnicka. W gospodarstwie do dyspozycji gości oddano dwa komfortowe apartamenty oraz jeden pokój 3 osobowy, które łącznie tworzą 12 miejsc noclegowych. Apartamenty oraz pokoje wyposażone są w łazienki oraz telewizor i radio. Goście korzystać mogą z sali biesiadnej, tenisa stołowego, mini-kawiarenki z kinem domowym i projektorem HD oraz wyznaczonych miejsc do grillowania. „Zloty Potok” położony w malowniczej miejscowości o nazwie Łąka Prudnicka, u stóp Kopy Biskupiej stanowiącej najwyższy szczyt Gór Opawskich zwanych Perłą Ziemi Opolskiej stanowi idealny punkt dla amatorów turystyki aktywnej.
Gospodarstwo Agroturystyczne „Końskie Zacisze”. Gospodarstwo Agroturystyczne „Końskie Zacisze” jest obiektem całorocznym dysponującym 15 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji gości oddane zostały pokoje gościnne wyposażone w radio i telewizor z aneksem kuchennym wyposażonym w czajnik bezprzewodowy. Ponadto goście korzystać mogą z miejsca do gry w siatkówkę, miejsca na grill, ogrodu z oczkami wodnymi, biblioteczki, a także szkolić się w jeździe konnej pod okiem instruktora. Gospodarstwo malowniczo położone w Parku Krajobrazowym Góry Opawskie prezentuje bogatą ofertę zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Z pewnością niezapomnianym przeżyciem jest jazda szlakami konnymi po zachwycającym krajobrazami Parku Krajobrazowym, przejażdżki bryczką czy zimowe kuligi. Ofertę gospodarstwa wzbogacają położone w pobliżu łowiska pstrągowe. Ruchoma szopka bożonarodzeniowa. Szopka jest dziełem mieszkańca Łąki Prudnickiej – p. Jana Trybuły. Od wielu lat p. Jan rzeźbi i udoskonala postacie szopki bożonarodzeniowej, które w ruch wprawia mechanizm elektryczny.
5. Atrakcje przyrodnicze i krajobrazowe
Park Krajobrazowy Góry Opawskie Szlak turystyczny – żółty „Graniczny szlak”, długość: 19,5 km. Początek: dworzec kolejowy w Prudniku przy ul. Kolejowej. Atrakcje na trasie: cmentarz żydowski; kapliczka św. Krzyża; dziewiętnastowieczne zabudowania Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Frotex”; basen kryty; zamek Mettichów; kościół w Łące prudnickiej; gospodarstwa agroturystyczne Końskie Zacisze; ruchoma szopka bożonarodzeniowa; kapliczka we wsi Wieszczyna.
6. Atrakcje architektoniczne
Zamek pochodzący z XVI w. obecnie w rękach prywatnych.
7. Zrealizowane projekty i przedsięwzięcia
1. „Przebudowa-modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych Łąka Prudnicka-Szybowice” w ramach Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
2. „Budowa chodnika dla pieszych – ścieżki turystycznej przy drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”, Działanie 2.3. „Odnowa wsi i zachowanie dziedzictwa kulturowego”.
3. „Nabycie nieruchomości zabudowanej położonej w Łące Prudnickiej – RUCH” z przeznaczeniem na lokale socjalne” w ramach Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Opolskiego na rok 2008 ze środków rezerwy celowej cz. 83 poz. 8. Projekt zakończony został w miesiącu wrześniu 2008r.
Informacje:
Województwo:
opolskie
Powiat:
Powiat prudnicki
Gmina:
Prudnik
Udział w programach:
Liczba mieszkańców:
1200
Pliki do pobrania:
Sołectwa w Programie odnowy wsi(PDF, 127.89 kB)
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Iława
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Żymloki z Górek / Bułczanka z Górek
Liczba odwiedzin: 9567507
Data aktualizacji: 2020-09-14
Wykonanie: P®ESTO