Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Aktualności 
28 maja 2019
Laureaci konkursu fotograficznego

Zarząd Województwa Opolskiego rozstrzygnął konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży „Osobliwości przyrodnicze w obiektywnie”.

Spośród 74 prac wyłoniono następujących laureatów tj.
I miejsce- Antonina Brolik z Zawadzkiego za pracę pt. „Preludium”- nagroda: aparat fotograficzny
II miejsce- Brygida Rosoł z Żyrowej za pracę pt. „Droga do nieba”- nagroda: tablet
III miejsce- Natalia Kaczmarczyk z Rozwadzy za pracę pt. „Samotność” – nagroda: kamera
Wyróżnienia (gry planszowe): - Dawid Woś z Dąbrówki Łubniańskiej za pracę pn. „Dęby w zimowej odsłonie” , - Emilia Trela z Dąbrówki Łubniańskiej za pracę pt.” Lipy w porannej mgle – pomnik przyrody”, - Martyna Kraus z Lubszy za pracę pt. „Zielony las bobrów”, - Sara Sprancel z Żyrowej za pracę pt. „Cisza przed burzą”, - Julia Zamszyn ze Zdzieszowic za pracę pt. „Samotnik” , - Aleksandra Pytlik z Długomiłowic za pracę pt. „Zaprowadź mnie do gór” , - Paweł Wachowski ze Zdzieszowic za pracę pt. „Aleja czereśniowa”, - Patrycja Król z Woskowic Małych za pracę pt. „Pragnienie” - Aleksandra Czernek z Gogolina za pracę pt. „Przydrożne kasztany” - Dagmara Sady ze Zdzieszowic za pracę pt. „Dębowa piękność” , - Izabela Dubanowicz z Gogolina za pracę pt. „Cis, pień- Łubniany”
Ponadto wyróżniono uczniów, którzy pomimo swojego młodego wieku zgłosili ciekawe prace do konkursu tj.:
- Katarzyna Pawlik z Kamiennika, - Aleksandra Łazaruk z Dobrzynia, - Anna Rychlewska z Bodzanowa, - Barbara Moroz z Głuchołaz, - Jakub Staszczyszyn z Woskowic Małych

Finał konkursu odbędzie się podczas Święta Województwa Opolskiego w dniu 9 czerwca br. na terenie Zamku w Mosznej.
Wszystkich uczestników a w szczególności laureatów zapraszamy na godzinę 15:00 przed scenę główną przy Zamku, gdzie wręczone zostaną dyplomy i nagrody.
Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 4 czerwca br. na adres mailowy odnowawsi@opolskie.pl lub telefonicznie nr 77 44 82 124.
Celem konkursu była popularyzacja i upowszechnianie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnych postaw związanych z ekologią, ochroną środowiska naturalnego i jego bioróżnorodnością oraz upowszechnianie fotografii, jako dziedziny sztuki.
Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 16 lat uczęszczającej do szkół na terenie województwa opolskiego. Konkurs w swym założeniu miał propagować ideę związaną z ochroną rodzimej flory występującej na terenie województwa opolskiego, a zwłaszcza jej cennych elementów związanych z zadrzewieniami śródpolnymi, tradycyjnymi sadami i alejami przydrożnymi.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Ptakowice
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Nalewka owocowa lekka
Liczba odwiedzin: 9576978
Data aktualizacji: 2020-09-14
Wykonanie: P®ESTO