Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Odnowa Wsi Opolskiej ›› Aktualności 
2 lipca 2008
Wieś Kuniów wyróżniona w konkursie o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi
Wieś Kuniów dostała wyróżnienie za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie odnowy wsi w Konkursie o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. 
Kuniów zafascynował jury realnymi a zarazem wizjonerskimi ideami oraz wzajemnym powiązaniem realizowanych projektów, jak również osobistym wkładem, zaangażowaniem i zapałem mieszkańców wsi. Na szczególną uwagę, według Komisji, zasługuje wypracowana własna wizja i cele rozwoju oraz dbanie o tradycyjne zawody, stanowiące atrakcję dla turystów i przejezdnych.
Wzorcowym projektem w Kuniowie jest dom kultury, który jest miejscem edukacji szkolnej i przedszkolnej oraz w którym mieszkańcy miejscowości mogą mieć swoje miejsce do organizacji szkoleń czy spotkań kiedy to tworzą się dalsze idee rozwoju wsi.


Laureatem konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi została gmina Sand in Taufers (Wschodni Tyrol, Włochy). Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 26 września 2008r. w miejscowości Koudum (Holandia).

Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Grabin
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Placki kartoflane z blachy
Liczba odwiedzin: 9576924
Data aktualizacji: 2020-09-14
Wykonanie: P®ESTO