Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Odnowa Wsi Opolskiej ›› Aktualności 
3 października 2017
Opolskie produkty na Targach Smaki Regionów
W dniach 23-26 września br. Województwo Opolskie prezentowało dziedzictwo kulinarne regionu na Targach Smaki Regionów w Poznaniu.
Zwiedzający halę 3 A mieli możliwość uczestniczenia w ogromnej uczcie kulinarnej, w trakcie której na 2 scenach odbywały się warsztaty kulinarne, a na stoiskach regiony prezentowały rozmaitość smaków oraz tradycji kulinarnej. Także województwo opolskie prezentowało swój dorobek kulinarny.

Liczni zwiedzający mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat tradycyjnych metod produkcji żywności oraz o działaniach promocyjnych związanych z promocją żywności wysokiej jakości realizowanych przez sieć Dziedzictwo Kulinarne Opolskie. Szczególna uwagę przyciągnęła degustacja produktów : kołacz śląski z serem, makiem, jabłkiem; kiełbasa śląska; olej głubczycki tłoczony na zimno: rzepakowy, słonecznikowy i lniany, a także kabanos z jelenia i myśliwska z dzika .

Również podczas Targów Smaki Regionów, odbyło się podsumowanie XVII edycji konkursu ”Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów”. Nagrody otrzymali: Jerzy Wilk z Młynów w gminie Rudniki za schab wiśniowy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Bocian” z Karłowic za udziec weselny, Witold Hreczaniuk z Gostomi w gminie Biała za ratafię „Żniwo sadu” oraz restauracja „Na Wyspie” z Niemodlina za karpia po niemodlińsku. Laureaci dołączyli do prestiżowego grona ambasadorów dbających o tradycje kulinarne regionu.

Udział w Targach Smaki Regionów stanowi realizację Planu operacyjnego KSOW 2014-2020 dla Województwa Opolskiego na lata 2016-2017. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Zimnice Wielkie
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Jabłka odmiany Grafsztynek Prawdziwy
Liczba odwiedzin: 6655875
Data aktualizacji: 2018-02-21
Wykonanie: P®ESTO