Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Odnowa Wsi Opolskiej ›› Aktualności 
10 października 2018
10 lat sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie
W dniu 8 października br . w Pałacu Pawłowice odbyło się jubileuszowe spotkanie z okazji X-lecia sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie.
Ten jubileusz był wspaniałą okazją do podziękowania tym członkom biznesowym, którzy aktywnie biorą udział w promocji lokalnej żywności w kraju i zagranicą. Członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka razem z Niclasem Fjellströmem - Koordynatorem Europejskim Sieci Dziedzictwa Kulinarnego w Europie, podziękował 24 najbardziej zasłużonym osobom honorując ich tytułem „Ambasador Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego”.

Zarówno województwu opolskiemu, jak i innym regionom zrzeszonym w sieci, zależy na jak najlepszej promocji i poprawie jakości lokalnej żywności oraz wzmacnianiu regionalnej tożsamości. Nie udałoby nam się tego osiągnąć gdyby nie członkowie sieci. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu w budowę i rozwój rynku produktów lokalnych, regionalnych i ekologicznych możemy się poszczycić tak wieloma produktami i potrawami oznaczonymi logo Dziedzictwo Kulinarne Opolskie. Ktoś może powiedzieć, że 59 podmiotów w sieci to mało, ale wiemy dobrze, że nie liczy się ilość tylko jakość. To głównie żywność wysokiej jakości napędza turystykę kulinarną. To dzięki nim, konsumenci oraz turyści odwiedzający nasz region mogą skosztować tego co najlepsze i najsmaczniejsze.

Niclas Fjellström Koordynator Europejski Sieci Dziedzictwa Kulinarnego w Europie, podkreślił znaczenie współpracy wszystkich podmiotów zrzeszonych w sieci mówiąc, że: „Żywność lokalna jest czymś, co nas jednoczy, odważę się nawet powiedzieć, że jesteśmy jedną wielką rodziną, która dba o dziedzictwo kulinarne naszego regionu. Dlatego dbajmy o nie jak tylko potrafimy, abyśmy ocalili od zapomnienia jak najwięcej lokalnych specjałów i rodzinnych receptur, ale także nie bójmy się ich modyfikować i wprowadzać nowych.”

Jubileuszowe spotkanie uświetnił pokaz kuchni molekularnej wykorzystującej produkty z sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie, przeprowadzony przez Łukasza Marenina z Akademii Kulinarnej Gold Apron z Opola.
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Brynica
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Miody wołczyńskie
Liczba odwiedzin: 7949611
Data aktualizacji: 2019-05-17
Wykonanie: P®ESTO