Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Odnowa Wsi Opolskiej ›› Aktualności 
26 listopada 2018
Spotkanie gminnych koordynatorów odnowy wsi w Pawłowicach
W dniach 22-23 listopada 2018 r. w Pałacu Pawłowice w gminie Gorzów Śląski odbyło się spotkanie gminnych koordynatorów odnowy wsi.
Spotkanie otworzył Pan Wiesław Kryniewski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zaprezentował działania zrealizowane przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach wspierania rozwoju obszarów wiejskich i ochrony bioróżnorodności oraz plany działań w ramach Programu odnowy wsi i Produktu tradycyjnego na 2019 rok.

Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Pani dr Anna Podolska oraz Pani dr Ewa Walter zaprezentowały zasady kształtowania przestrzeni wiejskiej z wykorzystaniem rodzimych gatunków roślin.

Pan Jacek Tarnowski, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Starostwa Powiatowego w Nysie przedstawił założenia, zasady i formy wsparcia lokalnych inicjatyw przez Starostwo Powiatowe w Nysie.

Podczas spotkania odbyły się również poprowadzone przez trenera personalnego Panią Grażynę Jałgos-Dębską warsztaty dot. sposobów aktywizowania społeczności wiejskich, podczas których uczestnicy szkolenie mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować oraz mieli możliwość uczestniczyć w ciekawej i interesującej grze integracyjnej pn. „Power of Tower”.

Następnie Pani Izabella Byszewska Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego przeprowadziła warsztaty dot. możliwości wpisywania opolskich produktów na Listę Produktów Tradycyjnych MRiRW. Warsztaty miały na celu zidentyfikowanie zasobów kulinarnych występujących w poszczególnych miejscowościach wchodzących w obszar działania gminnych koordynatorów odnowy wsi.

Na koniec spotkania Pani Ewa Kotula, Kierownik Referatu Rozwoju Wsi w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomniała uczestnikom szkolenia zasady wypełniania sprawozdań sołeckich oraz wskazała najczęściej pojawiające się błędy przy składania sprawozdań sołeckich z realizacji przedsięwzięć w ramach programu odnowy wsi.

Spotkanie w Pawłowicach było doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia, jak również do zapoznania się z ciekawymi i interesującymi tematami zaprezentowanymi przez zaproszonych prelegentów.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.
[Galeria zdjęć]
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Wysoka
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Harynki w cebulowej zołzie
Liczba odwiedzin: 8210410
Data aktualizacji: 2019-08-15
Wykonanie: P®ESTO