Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Odnowa Wsi Opolskiej ›› Aktualności 
28 maja 2019
Laureaci konkursu plastycznego ”Najpiękniejszy przyszkolny ogród”
Zarząd Województwa Opolskiego rozstrzygnął konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych województwa opolskiego ”Najpiękniejszy przyszkolny ogród”.
Spośród 17 prac wyłoniono następujących laureatów tj.

Kategoria praca plastyczna płaska - Plakat - dla uczniów klas I-III

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziewkowicach - nagroda: 2 000 zł
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Chróścinie - nagroda: 1 500 zł
III miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strojcu – nagroda: 1 000 zł

Kategoria praca plastyczna przestrzenna - Makieta - dla uczniów klas IV-VII

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziewkowicach - nagroda: 3 000 zł
II miejsce - Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biadaczu - nagroda: 2 500 zł
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Chróścinie – nagroda: 2 000 zł
Wyróżnienie - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, gm. Dąbrowa – nagroda 1 000 zł
Wyróżnienie - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strojcu – nagroda 1 000 zł
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, gm. Świerczów – nagroda 1 000 zł
Wyróżnienie - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Krapkowicach – nagroda 1 000 zł
Wyróżnienie - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Dylakach – nagroda 1 000 zł

Finał konkursu odbędzie się podczas Święta Województwa Opolskiego w dniu 9 czerwca br. na terenie Zamku w Mosznej. Wszystkich w/w laureatów zapraszamy na godzinę 14:30 przed scenę główną przy Zamku, gdzie wręczone zostaną pamiątkowe czeki, statuetki i dyplomy.

Ponadto każdy laureat konkursu (tj. 2 opiekunów/nauczycieli + uczniowie klasy) będzie miał możliwość bezpłatnego zwiedzenia z przewodnikiem Zamku w Mosznej). Zwiedzanie o godz. 15:30 I grupa a o godz. 16:00 II grupa.

Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 4 czerwca br. na adres mailowy odnowawsi@opolskie.pl lub telefonicznie nr 77 44 82 123. (w emailu należy podać pełną nazwę szkoły (laureata konkursu) oraz podać łączną ilość osób biorących udział w finale w Mosznej – ilość dzieci nagrodzonej klasy + 1-2 opiekunów)

Celem konkursu było propagowanie idei związanych z zachowaniem dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz wspieraniem rodzimych tradycji prowadzenia przydomowego ogródka, szerzeniem wiedzy przyrodniczej i „zakorzenianiem” tradycji wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi na otaczającą przyrodę. Konkurs w swym założeniu miał propagować ideę związaną z ochroną bioróżnorodności i tradycją zagospodarowania przydomowych ogrodów warzywnych i sadów, wśród uczniów opolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zadaniem konkursu jest pobudzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie cennych zasobów przyrodniczych. Działania podejmowane w ramach realizacji celu konkursowego miały powodować wzrost świadomości przyrodniczej dzieci.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

ODBIÓR PRAC! Zgodnie z pkt. VIII regulaminu konkursu "Najpiękniejszy przyszkolny ogród" informujemy, że istnieje możliwość odebrania zgłoszonych do konkursu makiet i plakatów. Odbiór prac zgłoszonych do konkursu jest możliwy tylko i wyłącznie osobiście przez zgłaszającego w siedzibie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi , ul. Hallera 9 w Opolu. Zgodnie z regulaminem konkursu prace można odebrać po uprzednim zgłoszeniu organizatorowi konkursu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.08.2019r. Brak odbioru w terminu spowoduje, że zgłoszone prace zostaną zutylizowane.
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Kąty Opolskie
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Miody wołczyńskie
Liczba odwiedzin: 9447901
Data aktualizacji: 2020-07-03
Wykonanie: P®ESTO