Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Komunikaty
Programy ›› Odnowa Wsi Opolskiej ›› Komunikaty 
8 stycznia 2020
Statusy uczestnictwa w Programie Odnowy Wsi
Zgodnie z zasadami uczestnictwa w Programie Odnowy Wsi w województwie opolskim zarządzający programem nadaje w drodze uchwały Zarządu Województwa Opolskiego statusy uczestnictwa w Programie Odnowy Wsi. Statusy przyznawane są w oparciu o informacje zawarte w rocznych sprawozdaniach z działań odnowy wsi oraz aktywność sołectwa w ciągu danego roku.

Nadanie statusów uczestnictwa świadczy o poziomie zaawansowania sołectw w realizacji założeń Programu Odnowy Wsi. Spośród wszystkich 721 sołectw możliwe jest wyodrębnienie tych, których poziom zaawansowania jest na tyle wysoki, że zasługują na miano lidera. Sołectwa te to wsie o wysokiej jakości życia, w których zrealizowano wiele projektów integrujących mieszkańców, jak też kształtujących przestrzeń wsi.

Tegoroczna analiza rozwoju sołectw konieczna była celem zdiagnozowania efektów realizacji programu oraz dostosowania instrumentów wsparcia w programie do ich poziomu rozwoju. Przyznanie statusów rozwoju sołectw, po 22 latach działania Programu Odnowy Wsi umożliwi zweryfikowanie kierunków działania Samorządu Województwa Opolskiego na obszarach wiejskich na kolejne lata.

W związku z powyższym Zarządu Województwa Opolskiego uchwałą Nr 1769/2019 z dnia 25.11.2019r. przyznał statusy uczestnictwa w Programie Odnowy Wsi na lata 2019-2020.

Wykaz statusów znajduje się na poniżej w plikach do pobrania.
Pliki do pobrania:
Wykaz statusów uczestnictwa w Programie Odnowy Wsi (PDF, 1327.84 kB)
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Rzymiany
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Anyżki
Liczba odwiedzin: 9165138
Data aktualizacji: 2020-05-25
Wykonanie: P®ESTO