Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Ogłoszenie konkursu "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny - edycja 2005"
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Konkursy ›› Konkurs "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny" ›› Konkurs "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny - edycja 2005" ›› Ogłoszenie konkursu "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny - edycja 2005" 
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w ramach działań podejmowanych w celu identyfikacji, promocji i rozwoju produktu tradycyjnego w województwie opolskim ogłasza konkurs pn. „Tradycyjny Produkt Opolszczyzny”.

Celem konkursu jest promowanie rozwoju obszarów wiejskich poprzez smaczne, atrakcyjne produkty spożywcze, tradycyjne i charakterystyczne dla naszego regionu. Ważne jest także zachęcenie i przygotowanie producentów do składania wniosków o wpis produktu na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a w konsekwencji do ubiegania się o rejestrację produktu na szczeblu unijnym.

W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne wytwarzające dany produkt. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oficjalnego wniosku do Marszałka Województwa Opolskiego o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych.

Nabór wniosków będzie trwał od 1 czerwca do 31 października 2005 r. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do dnia 25 listopada br., po rozpatrzeniu wniosków przez Komisję Konkursową.

Nagrody w wysokości 1000 zł otrzyma 10 produktów, które zostaną ocenione zgodnie z przyjętymi kryteriami. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych i składania wniosków.
Pliki do pobrania:
Regulamin Konkursu Tradycyjny Produkt Opolszczyzny(PDF, 72.24 kB)
Wniosek zgłoszeniowy do Konkursu Tradycyjny Produkt Opolszczyzny(PDF, 65.98 kB)
Wniosek o wpis produktu na listę produktów tradycyjnych(PDF, 108.79 kB)
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Wierzbno
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Buchty śląskie, czyli kluski drożdżowe gotowane na parze
Liczba odwiedzin: 9876052
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO