Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Ogłoszenie konkursu "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny - edycja 2006"
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Konkursy ›› Konkurs "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny" ›› Konkurs "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny - edycja 2006" ›› Ogłoszenie konkursu "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny - edycja 2006" 
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, już po raz drugi, ogłasza konkurs pn. "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny". Celem konkursu jest promowanie rozwoju obszarów wiejskich poprzez smaczny i atrakcyjny produkt spożywczy, tradycyjny i charakterystyczny dla naszego regionu.

Prawo do wpisu na Listę Produktów Tradycyjnych mają produkty, które charakteryzują się tradycyjną, ugruntowaną w czasie (jako najkrótszy przyjmuje się okres 25 lat) metodą wytwarzania, których jakość lub wyjątkowe cechy i właściwości wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji. Na Listę Produktów Tradycyjnych mogą zostać wpisane produkty rolne i środki spożywcze oraz napoje spirytusowe.

Nabór wniosków do Konkursu będzie trwał od 1 czerwca do 31 października 2006 r. Rozstrzygnięcie nastąpi do dnia 24 listopada br , po rozpatrzeniu wniosków przez Komisję Konkursową.

Nagrody w wysokości 1000 zł otrzyma 10 produktów, które zostaną ocenione zgodnie z przyjętymi kryteriami. Zapraszamy do udziału w Konkursie wszystkich zainteresowanych.

Regulamin konkursu, wzór zgłoszenia i wzór wniosku o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych w załączeniu.

Dodatkowych informacji udziela: Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego, Referat Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich - osobą do kontaktu jest Magdalena Wrzeszcz tel.: (077) 541 64 24,
e-mail: m.wrzeszcz@umwo.opole.pl
Pliki do pobrania:
Regulamin Konkursu "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny"(PDF, 66.73 kB)
Wzór zgłoszenia do konkursu "Tradycyjny Produkt Opolszczyzny"(DOC, 22 kB)
Wniosek o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych(DOC, 31.5 kB)
Migawki z Opolszczyzny
Gmina Chrząstowice
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Nalewka orzechowa
Liczba odwiedzin: 9866434
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO