Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Ekologia na świecie i w kraju
Programy ›› Odnawialne źródła energii na Opolszczyźnie ›› Ekologia na świecie i w kraju 
Ekologia na świecie i w kraju

Ekologiczne pojazdy w Poznaniu
na ulicach Poznania można podziwiać nowe hybrydowe samochody, autobusy, auta o napędzie wodorowym oraz pojazdy z silnikami na gaz ziemny (CNG). Wszystko to w ramach konferencji klimatycznej COP 14, której tematem przewodnim było zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Na tę okoliczność można było podziwiać również 21 luksusowych samochodów marki BMW Hydrogen 7, napędzanych wodorem.


Ekologiczna mapa Opola
Miasto Opole wydało bezpłatną mapę naszego miasta. Mapka ta ma mieć charakter dydaktyczny i wskazywać miejsca w które można oddać zużyte leki, baterie, czy sprzęt elektroniczny.

Taka forma edukacji ekologicznej ma wzmocnić świadomość społeczną na skutki jakie może przynieść zanieczyszczanie środowiska tego typu odpadami. Wszyskie te ważne informacje, oraz te jakie grożą kary grzywnej za zaśmiecanie, sa zamieszczone na odwrocie mapki.


Ptasie odchody paliwem w USA
pomysłowość ludzka nie zna granic, tak też sprawdziło się w przypadku naukowców z USA.

W poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii zdolni amerykanie odkryli doskonałe paliwo jakim są ptasie nieczystości Przykładem tego są elektrownie na terenie USA wykorzystujące odchody drobiu jako paliwo.


Wiatraki nad Odrą
W przyszłym roku nad Odrą ruszą pierwsze elektrownie wiatrowe zasponsorowane przez niemiecko-holenderską firmę STRAKE WIND. W przeciągu 5 lat województwo to ma się stać największym producentem energii wiatrowej w Polsce.

Jak wskazały badania rozległe tereny wzdłuż Odry w kierunku Międzyrzecza i Międzychodu, są najbardziej wietrznymi obszarami w kraju, nie zapominając oczywiście o wybrzeżu Bałtyku, który w tej kategorii jest bezkonkurencyjny.


Ekologiczne grzejniki Jaga
Firma Jaga, w imię Ekologii wszczęła produkcję oszczędnych grzejników, które charakteryzują się dużą oszczędnością energii oraz redukcją emisji CO2 do atmosfery.

Świat boryka się z wieloma problemami, a jednym z nich są odpady oraz śmieci przemysłowe. Jedynym rozwiązaniem jest recykling, czyli powtórne przetwarzanie. Dlatego też Jaga dołożyła wszelkich starań, aby grzejniki były produkowane z materiałów, które mogą być poddane recyklingowi.


Migawki z Opolszczyzny
Gmina Leśnica
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Róża ucierana z cukrem na surowo
Liczba odwiedzin: 9857495
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO