Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Projekt domu pasywnego
Programy ›› Odnawialne źródła energii na Opolszczyźnie ›› Budownictwo energooszczędne ›› Co to jest dom pasywny? ›› Projekt domu pasywnego 
Projekt Lipińscy - Domy

Architektura domu pasywnego wykonana na wzór bryły na rzucie prostokąta o stromym dwuspadowym dachu. Proporcje ścian i dachu wykonane na wzór tradycyjnych, prostych obiektów mieszkalnych, a jedynym elementem ozdobnym jest trójkątna lukarna z oknem oświetlającym łazienkę na elewacji frontowej. Otwory okienne zostały wymodelowane według wymogów energetycznych. Maksymalizacje solarnych zysków ciepła osiągnięto dzięki prawidłowemu rozmieszczeniu okien na fasadach domu.

Duże okna na elewacji południowej spełniają nie tylko funkcję źródła zysków ciepła z promieniowania słonecznego, ale również nadają architekturze budynku nowoczesny wygląd. Budynek dodatkowo wyposażony jest w kolektory słoneczne umieszczone na dachu od strony południowej. Pozostałe okna są tak dobrane aby zapewniały one optymalna ilość światła dziennego, przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat ciepła. Dobudowany garaż pełni funkcję dodatkowego bufora ciepła. Projekt i konstrukcja zapewnia maksymalne ograniczenie strat ciepła, przy jednoczesnym pozyskaniu jak największych ilości ciepła pochodzącego z energii słonecznej.

Projekt uzyskał certyfikat energetyczny wydany przez Instytut Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii, gdzie wyliczeniowe zapotrzebowanie domu na ciepło przy założeniu idealnego posadowienia obiektu względem stron świata wynosi 13,7 kWh/m2 rok.

Źródło: TermoDom.pl
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Czeska Wieś
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Jabłka odmiany Berlepsch
Liczba odwiedzin: 9866258
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO