Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Aktualności 
10 kwietnia 2017
Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich

W dniach 7-8 kwietnia członkowie sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie uczestniczyli w konferencji i warsztatach „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich ” zorganizowanych podczas IX Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL oraz II Targów Health and Beauty.
Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w bloku konferencyjno-warsztatowy, który głownie skupiał się na budowaniu marki turystycznej oraz na prowadzeniu turystyki prozdrowotnej, jako strategicznej specjalizacji polskiej gospodarki. Prelegenci podczas konferencji debatowali ,w jaki sposób wykorzystać ten rodzaj turystyki dla rozwoju obszarów wiejskich na przykładzie regionu świętokrzyskiego.
W drugim dniu konferencji odbyły się ciekawe warsztaty tematyczne dotyczące innowacji w turystyce zdrowotnej , substancji bioaktywnych naturalnie występujących w żywności , czy skuteczności apiterapii. Oprócz tych tematów dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty z jogi hormonalnej oraz tradycyjnej medycyny chińskiej.
Podczas IX Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL zwrócono uwagę przede wszystkim na poszerzanie świadomości turystów o możliwości spędzania czasu na terenach wiejskich i w obiektach agroturystycznych świadczących przede wszystkim usługi prozdrowotne.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i stanowi realizację Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich 2014-2020 dla Województwa Opolskiego na lata 2016-2017.
Archiwum
‹‹‹
Migawki z Opolszczyzny
Gmina Zębowice
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Opolska rolada wołowa
Liczba odwiedzin: 7152742
Data aktualizacji: 2018-07-18
Wykonanie: P®ESTO