Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
14. JANTAR JANUSZEWSKI TADEUSZ
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego ›› Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Opolskiego ›› 14. JANTAR JANUSZEWSKI TADEUSZ 
Gospodarstwo znajduje się na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego i zostało założone 28 września 1999 roku. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 66 ha, w tym 55 ha sadów owocowych. Celem utworzenia Stobrawskiego Parku Krajobrazowego jest ochrona wielu zwierząt i roślin. Na jego terenie zlokalizowane zostały ostoje ptactwa wodno - błotnego pod nazwą „Dolina Środkowej Odry". Jest to środowisko czyste i nie uprzemysłowione. Owoce i warzywa wykorzystywane w przetwórni pochodzą z własnego gospodarstwa ekologicznego. Przetwórnia oferuje szeroki wybór produktów min.: soki (truskawkowy, brzoskwiniowy, śliwkowy, morelowy, jabłkowy, pomidorowy, gruszkowy, wiśniowy ); marynaty z owoców i warzyw; surówki i sałatki; przeciery owocowo - warzywne. Ponad to oferuję duży wybór nieprzetworzonych owoców , warzyw i ziół . W 2008 roku otworzyłem działalność gospodarczą aby przetwarzać uzyskane plony owoców i warzyw na miejscu w myśl: "JAK NAJKRÓTSZA DROGA - OD POLA DO STOŁU".
W 2010 przystąpiłem do EUROPEJSKIEJ SIECI - DZIEDZICTWO KULINARNE i propaguje przetwory warzywno - owocowe wytwarzane tradycyjną technologią sprzed wielu lat. Maszyny i urządzenia do produkcji są tradycyjne aczkolwiek wyprodukowane współcześnie. W 2010 uzyskałem certyfikat ekologiczny USA i wysłałem swoje produkty na tamten rynek. Gospodarstwo posiada Polski certyfikat ekologiczny od 2008 roku. Firma produkuje obecnie 50 ton:soków, przetworów owocowo - warzywnych, świeżych owoców i warzyw na rynek. Docelowo planuję zwiększyć wielkość produkcji do 1200 ton rocznie. Wiek sadów wynosi od 2 do 4 lat i to ogranicza skalę produkcji. Z każdym rokiem zbiory owoców będą się zwiększały co umożliwi zwielokrotnienie produkcji.

Gospodarstwo Ekologiczne "Jantar" wprowadziło do sieci "Dziedzictwo Kulinarne Opolskie":
        produkty w formie przetworzonych owoców i warzyw: 
  • marynaty (papryka, cukinia, pomidor, śliwka, ogórek, dynia, gruszka)
  • soki (brzoskwiniowy, pomidorowy, truskawkowy, z czarnej porzeczki, aroniowy, czereśniowy, morelowy, śliwkowy, gruszkowy, jabłkowy)
  • przetwory w syropie (gruszka, śliwka, cukinia)
  • śliwka Renkloda Ulena

Kontakt:
Przygorzele 1
46-112 Świerczów,
http://www.ekojantar.pl/
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Komorzno
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Ajerlikier waniliowy i czekoladowy (zwany wanilowym i siokoladowym)
Liczba odwiedzin: 9866247
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO