Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
15. GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE I EKOLOGICZNE " U EDYTY"
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego ›› Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Opolskiego ›› 15. GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE I EKOLOGICZNE " U EDYTY" 
Gospodarstwo Ekologiczne "U Edyty" w Odrowążu prowadzone jest od 1998 lat. Prowadzimy ekologiczną produkcję roślinną i zwierzęcą. Produkcja roślinna obejmuje produkcję zbóż tj. pszenicy ozimej, pszenicy orkiszowej, żyta, pszenżyta, jęczmienia ozimego, mieszanek zbożowych-strączkowych, owsa oraz ziemniaków jadalnych. Hodowane zwierzęta to krowy mleczne, młode bydło opasowe i tuczniki. W przydomowym ogrodzie uprawiane są warzywa na potrzeby własne oraz gości odwiedzających gospodarstwo agroturystyczne (prowadzone jednocześnie). Wyprodukowane i przetworzone w gospodarstwie produkty są podawane gościom do degustacji. Gospodarstwo kieruje się hasłem „Od pola do stołu". Posiadamy salę na 60 osób wyposażoną w stoły, krzesła i ławy oraz stosowną liczbę nakryć i obrusów stołowych.

Gospodarstwo Ekologiczne "U Edyty" wprowadziło do sieci "Dziedzictwo Kulinarne Opolskie":
  • śląski obiad (nudelzupa, rolada cielęca z nadzieniem wieprzowym z mięsa ekologicznego, kluski ślaskie z ziemniaków ekologicznych, zołza (sos pieczeniowy) zabielana śmietaną, modra kapusta gotowana z jabłkiem i za szpyrką (smażoną słoniną)
  • rogaliki drożdżowe
  • sernik
Kontakt:
Odrowąż ul.Wiejska 10 a
47-316 Górażdże
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Włochy
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Jaja kur zielononóżek kuropatwianych
Liczba odwiedzin: 9876138
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO