Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
Aktualności
Programy ›› Odnawialne źródła energii na Opolszczyźnie ›› Aktualności 
23 marca 2017
Ankieta dotycząca wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie miasta/gminy/powiatu według stanu na dzień 31 grudnia 2016 roku
Działania Samorządu Województwa Opolskiego zmierzają do wykorzystania związku między stopniem rozwoju gospodarczego regionu, jego zamożnością, rozwojem infrastruktury, a rozwojem inwestycji w odnawialne źródła energii przy wykorzystaniu lokalnych zasobów. 

Samorząd Województwa Opolskiego od wielu lat kieruje swoje działania na stworzenie z Opolszczyzny regionu przyjaznego dla rozwoju odnawialnych źródeł energii, wspierając wiele projektów z zakresu energetyki odnawialnej. 
Mając na uwadze rolę, jaka leży na Samorządzie Województwa niezbędne jest prowadzenie stałego monitoringu rozwoju odnawialnych źródeł energii w regionie. 
Monitoring prowadzony przez Samorząd Województwa pozwoli na skonfrontowanie priorytetowych kierunków rozwoju odnawialnych źródeł energii z aktualną sytuacją inwestycyjną. Dane zebrane w trakcie badania będą wykorzystane między innymi do sporządzenia raportu obrazującego wypełnienie zobowiązań europejskich w zakresie produkcji energii ze źródeł odnawialnych. 

15 listopada 2013
Projekt ustawy o OZE skierowany do konsultacji społecznych i międzyresortowych
12 listopada 2013 r. Ministerstwo Gospodarki przekazało do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zachęcamy do zgłaszania uwag m.in. poprzez system konsultacji On-Line.

24 czerwca 2013
Szkolenie: Uwarunkowania techniczne, środowiskowe i prawne wykorzystania energii słońca na obszarach wiejskich
Szanowni Państwo,

Departament Rolnictwa i Rozwoju wsi informuje, iż na wszystkie osoby, których zgłoszenia trafiły do dnia 21 czerwca 2013 roku do Departamentu zostały zaakceptowane.

Zapraszamy na szkolenie "Uwarunkowania techniczne, środowiskowe i prawne wykorzystania energii słońca na obszarach wiejskich" w dniu 27 czerwca 2013r. - rejestracja od godz. 9:30 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym "Ostrówek" Sala Orła Białego.

Archiwum
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Bąków
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Chleb gogoliński
Liczba odwiedzin: 9876029
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO