Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
42. GOSPODARSTWO SADOWNICZO-OGRODNICZE WERNER-KUC
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego ›› Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Opolskiego ›› 42. GOSPODARSTWO SADOWNICZO-OGRODNICZE WERNER-KUC 
44. Gospodarstwo Sadowniczo-Ogrodnicze

Gospodarstwo Sadowniczo-Ogrodnicze Werner-Kuc znajduje się w Brzezinach gm. Praszka, woj. opolskie. Od 2005 roku gospodarstwo prowadzą małżonkowie Aneta Werner-Kuc i Artur Kuc. Obecny właściciel Aneta Werner-Kuc przejęła gospodarstwo po rodzicach, którzy prowadzili gospodarstwo przez 30 lat i przeszli na rentę strukturalną. Gospodarstwo obejmuje ok. 22 ha użytków rolnych i 2 ha lasów, a podstawę stanowi produkcja sadownicza (13 odmian jabłek, )prowadzona obecnie na ok. 10ha. Uzupełnieniem są uprawy warzyw pod osłonami. Owoce i warzywa są produkowane w gospodarstwie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości żywności. Atutem gospodarstwa jest położenie z dala od wielkich kompleksów sadowniczych co zmniejsza zagrożenie chorobami i szkodnikami, w efekcie pozwala ograniczyć do minimum zabiegi środkami ochrony roślin.
Od niedawna w gospodarstwie tłoczymy także naturalny sok jabłkowy, konfekcjonowany w opakowania bag in box. Naturalny sok pochodzi z przetłoczenia zdrowych jabłek i jest tylko delikatnie pasteryzowany. Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych w naszym gospodarstwie owoców jest przyjęcie 2 odmian jabłek Rubinola i Decosta do klastra dobrej żywności „Oleski Koszyk”.

Kontakt:
Aneta Werner-Kuc
Brzeziny 30
46-320 Praszka
+ 48 600 330 754
anetkaw@opoczta.p
http://www.culinary-heritage.com/gospodarstwo_sadowniczo_ogrodnicze
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Ziemiełowice
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Piwo miodowe
Liczba odwiedzin: 8055554
Data aktualizacji: 2019-06-17
Wykonanie: P®ESTO