Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
47. MANUFAKTURA MAKARONU SP. Z O.O. SP. K.
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego ›› Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Opolskiego ›› 47. MANUFAKTURA MAKARONU SP. Z O.O. SP. K. 
Chcielibyśmy Państwu zaoferować wyśmienity makaron, wyrabiany według tradycyjnego, domowego przepisu. Do jego produkcji używamy tylko i wyłącznie naturalnych składników, takich jak makaronowa mąka zwyczajna, mąka 100% durum, mąka razowa, mąką orkiszowa bądź mąka ekologiczna(w zależności od zamówienia).
Do tego zawsze świeże jaja od kur, które karmione są karmą nie zawierającą składników GMO ! np. soja modyfikowana. Dzięki swojej doskonałej jakości, nasz wyrób już zdobył szerokie grono konsumentów. Nie dodajemy suszu jajecznego, nie stosujemy konserwantów, nie używamy żadnych innych nienaturalnych składników.
Aby to potwierdzić, pragniemy Państwu przybliżyć proces produkcji naszego wyrobu. Tak abyście mieli pewność, że jest to makaron najwyższej jakości. Całość odbywa się w naszym zakładzie rzemieślniczym, gdzie na początku przygotowujemy składniki w proporcjach z góry założonych dla danego rodzaju ciasta na makaron. Następnie, aby wyeliminować wszystkie bakterie - dezynfekujemy jajka. Warto także dodać, że w kurniku, regularnie przeprowadzane są badania w kierunku salmonelli. Dzięki temu mamy pewność że jajka są w stu procentach "bezpieczne". Kolejny etapem jest ręczne wybijanie jaj. Stosując tę metodę upewniamy się, że każde użyte jajko nie zawiera wewnętrznych niedoskonałości.
W dalszym procesie łączymy wszystkie składniki i ugniatamy ciasto do momentu otrzymania jednolitej konsystencji. Gotowe ciasto zostaje wyciśnięte przez matryce, które nadają mu pożądany kształt. Tak przygotowany makaron poddajemy procesowi suszenia. Po kilkunastu godzinach pobytu w suszarni pyszny makaron jest gotowy. Teraz należy go spakować. Czynność tą również wykonujemy ręcznie. Przede wszystkim po to, aby wyeliminować wszystkie niedoskonałości. Tak abyście Państwo otrzymywali makaron ZAWSZE ŚWIEŻY I DOSKONAŁY !

Kontakt:
Manufaktura Makaronu Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Wiejska 49, 47-180 Krośnica
+48 604 829 162
krystian.stas@gmail.com
www.slaski-bifej.pl
http://www.culinary-heritage.com/krystian_stas
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Żyrowa
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Żymloki z Górek / Bułczanka z Górek
Liczba odwiedzin: 8055557
Data aktualizacji: 2019-06-17
Wykonanie: P®ESTO