Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Kontakt Newsletter Strona główna
Wybierz program:
Wybierz LGD:
Wybierz gminę:
Wybierz powiat:
49. PIEKARNIA WODNICKI ANDRZEJ WODNICKI
Programy ›› Tradycyjny Produkt Opolszczyzny ›› Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego ›› Regionalna Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Opolskiego ›› 49. PIEKARNIA WODNICKI ANDRZEJ WODNICKI 
Piekarnia Wodnicki powstała w 1992r. Zakład produkcyjny znajduje się w Kępie k. Opola. Jest to firma rodzinna. Od momentu jej powstania, zarządzana była przez małżeństwo Wodnickich,a obecnie współtworzą i zarządzają tym przedsiębiorstwem wspólnie z dorosłymi dziećmi. Jest to piekarnia rzemieślnicza specjalizującą się w produkcji chleba oraz galanterii piekarniczej. Marginalną część produkcji stanowią wyroby ciastkarskie.
Głównymi atutami piekarni są tradycyjne metody wypieku pieczywa. Zakład jest mało zmechanizowany, większość prac wykonywana jest ręcznie, zaś pieczywo wypiekane jest w dwóch piecach ceramicznych opalanych węglem. Produkowane w niej pieczywo cieszy się popytem wśród konsumentów ze względu na walory smakowe i odżywcze, co pozwala firmie plasować się w czołówce producentów na rynku lokalnym. 

Piekarnia Wodnicki wprowadziła do sieci "Dziedzictwo Kulinarne Opolskie":
  • chleb dożynkowy
  • kruche ciasteczka kręcone maszynką do mięsa

Kontakt:
ul. Opolska 13
46-022 Kępa
Migawki z Opolszczyzny
Sołectwo Przecza
Zobacz także
Produkt tradycyjny
Zista - babka ucierana
Liczba odwiedzin: 9854978
Data aktualizacji: 2020-11-15
Wykonanie: P®ESTO